Vyhľadať
Close this search box.

Albus

Albus urboped je koncepčná práca tímu Barney Studio. V roku 2020 sme začali s digitálnym a koncepčným vývojom projektu nákladného elektrobicykla, ktorý by sa omnoho viac než konkurenčné “bajky” vyznačoval atribútmi bezpečného mestského vozidla viac než bicykla. S touto prácou, ktorá fyzicky vznikla v menšej mierke, sme sa dostali až do oficiálneho stánku Slovenskej republiky na EXPO 2020 v Dubaji.

Albus
Albus

Prvé ilustrácie dizajnového konceptu urbopedov / mestských kuriérskych vozidiel Albus.

Albus
Albus
Albus

Pri koncepte Albus urboped sme sa sústredili na to, aby sme vytvorili mestský prostriedok určený na dopravu zásielok v oblastiach, kde je zakázaný pohyb bežných vozidiel. Okrem toho, že má evokovať klasické vozidlá, mal dávať dôraz na jazdca, ktorý tak mal byť v absolútnom bezpečí aj v bežnej premávke.

Albus
Albus
Albus
Albus
Albus
Albus
Albus
Albus
Albus

Albus urboped sme vytlačili na 3D tlačiarni a s konceptom sa dostali až do oficiálneho stánku Slovenskej republiky na Dubai EXPO 2020. Náš projekt zožal množstvo úspechov a jednu dobu dokonca “hrozil” príchod investora, napokon sme sa však rozhodli projekt nechať v koncepčnej fáze. Celý vývoj prebiehal v našej internej réžii.

Albus
sk_SKSlovak