Chceli sme pomôcť. Preto sme sa spojili a spustili projekt #ZaockujemSa

Život niekedy nie je ľahký. Z každej strany na nás útočia hoaxy, dezinformácie a nepravdy. A do toho príde korona, ktorá je, podľa niektorých cieľových skupín, svetovou vzburou mocných samou o sebe. Následne dorazí hotová vakcína, o ktorej taktiež každý nemá tie správne a pravdivé informácie.

Ako bez zbytočného boja ukázať ľuďom, že očkovanie je jedinou bezpečnou cestou z pandémie? Napríklad projektom platformy #ZaockujemSa.

Na začiatku bola vízia a túžba kreatívneho štúdia Barney pomôcť. Preto prišlo #ZaockujemSa

Koncom roku 2020 sme si v kreatívnom štúdiu Barney vraveli, ako by sme asi mohli pomôcť spoločnosti nefixovať sa na nepravdy. Ako ukázať príjemnou organickou cestou, že vedci a zdravotníci sú tí odborníci, ktorým treba naozaj veriť a ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou vedia, čo treba robiť. Napadlo nám preto vytvoriť komunitné miesto, platformu #ZaockujemSa.

ZaockujemSa_Barney

Na tej mal človek nájsť nielen najnovšie informácie o očkovaní, ale aj databázu ľudí – podporovateľov očkovania. Cieľom bolo, aby sa do nej človek prihlásil a napísal, prečo podporuje očkovanie, čo je preňho hlavným dôvodom, a uviedol aj svoje základné demografické údaje. Ťahúňom projektu malo totiž byť, aby sa do kampane organicky zapojili aj reálni bežní ľudia, rovnakí, akými sme aj my. 

V médiách totiž zväčša vídame vrcholových politikov alebo odborníkov, ktorí hovoria, že sa treba zaočkovať. Chceli sme ukázať, že je nás veľa aj mimo médií, ktorí chceme zo Slovenska vytvoriť bezpečnú krajinu. Týmto spôsobom by sme potom dali na známosť našim priateľom a rodine, že aj nám záleží na očkovaní a tak ich organicky pohli smerom k rozhodnutiu na základe faktov. 

ZaockujemSa_KreativneStudioBarney

Z hlavy na papier a ďalej: #ZaockujemSa

Z vízie sa začal projekt rýchlo pretavovať do reálnej veci. No, a ako to už býva, slovo dalo slovo a v záujme vytvorenia skutočne silného projektu sme sa spojili s iniciatívou Kto pomôže Slovensku. 

Povedali sme si totiž, že spolu sme silnejší. A tak sa náš CEO Dennis Fino, spolu s Luciou Paškovou z Curaproxu, začali o projekte stále hlasnejšie rozprávať. Odtiaľto bol už len krôčik k webu, ktorému sme v Barney navrhli základný koncept, funkcionality, nakreslili základnú štruktúru a vytvorili webdizajn. Napokon sme ho s firmou Regex, Jakubom Tarabom a Matejom Pakánom naprogramovali. 

Veríme, že spolu to zvládneme lepšie

Žijeme v spoločnosti, komunite, preto nemalo zmysel bojovať proti ostatným aktivitám a iniciatívam. Chceli sme ľuďom ukázať pokojnou cestou všetky relevantné a najmä pravdivé fakty o očkovaní. Cieľom platformy teda nie je ukázať, že očkovanie je super a je pre každého, ale skôr umožniť ľuďom dokázať sa rozhodnúť na základe faktov, nie hoaxov. A taktiež združiť podporovateľov očkovania pod jednu strechu. 

Preto sme sa v rámci projektu spojili nielen s Kto pomôže Slovensku, ale aj s PR agentúrou Seesame, ktorá zabezpečila obsah do podstránky Pre firmy. S ňou sa zároveň staráme aj o distribúciu informácií o projekte do médií. Zamestnávatelia v tejto firemnej časti nájdu nielen rôzne guidelines, ktoré im pomôžu zvládnuť očkovanie vo firmách, ale aj množstvo zaujímavých informácií.

To však nie je všetko. Chceme, aby sa kampaň dostala naozaj aj do posledného kúta Slovenska. Aby sa o nej dozvedeli nielen mladí a dospelí, ale aj dôchodcovia a iné skupiny. Preto nám agentúra Jandl pomáha s umiestňovaním spotov v televízii, ktorá ako reklamné médium ani náhodou nie je mŕtva (že, Rišo 🙂 ). Celý projekt sme pritom zvládli zrealizovať za necelý mesiac.

ZaockujemSa_ReklamnaAgenturaBarney

Našimi partnermi sú aj najväčšie slovenské firmy

Aby bol výtlak naozaj veľký, medzi partnerov projektu #ZaockujemSa sa zaradili aj veľké firmy ako Všeobecná zdravotná poisťovňa, Slovenská sporiteľňa, VÚB banka, Profesia, Curaprox, Pixel Federation a iné. Tie nám pomáhajú projekt dostať naozaj všade, kde sa len dá. Samozrejmosťou je pre nás aj koordinácia s oficiálnou štátnou kampaňou, ako aj s ostatnými iniciatívami, ako napr. Želáme na zdravie Slovensku alebo s kampaňou Európskej komisie na Slovensku. 

Ďakujeme veľmi pekne každému, kto s nami pomáha tvoriť bezpečnú budúcnosť. Držte nám palce. ❤️