Vyhľadať
Close this search box.

Identita značky

Identita vašej značky je prvým krokom k jej úspechu. To, ako vyzerá vaša značka, je totiž zväčša úplne prvé, čo váš zákazník vidí. Musí byť preto nielen pekná, ale aj funkčná a efektívna. V Barney Studio sme odborníci na identitu značky, ktorú mnohí prezývajú vizuálna identita a ktorej pevnou súčasťou je logo firmy. Budovanie značky bude jednoduchšie, konzistentné a branding sa pre zákazníkov stane vstupnou bránou do vašej firmy.

qli
ceske stromy
Brand Identity Showcase

Pozrite sa, ako vyzerá proces tvorby identity značky, resp. vizuálnej identity značky. Či už ide o branding alebo rebranding, proces tvorby značky zostáva podobný.

01. Úvod do značky (briefing)

Porozprávame sa s vami a zistíme, aké máte hodnoty, na akých pilieroch stojí vaša značka, čo sú vaše ciele, kto sú vaši zákazníci, konkurenti a podobne. Spravíme si aj samostatný prieskum, v ktorom zisťujeme rôzne ďalšie parametre. V tomto bode riešime aj to, či ide o branding alebo rebranding, alebo či prípadne potrebujete pomôcť aj s tvorbou názvu firmy / projektu.

02. Prieskum a analýza

Dôkladne analyzujeme prostredie, v ktorom sa vaša značka pohybuje. Vyselektujeme hlavných konkurentov aj z nášho pohľadu, do detailu sa oboznámime s cieľovými skupinami, segmentom ako takým, a spracujeme množstvo dát. Vďaka tomu budeme mať dokonalý prehľad o tom, čo sa na konkrétnom vašom trhu deje.

03. Tvorba konceptu značky

V závislosti od našej úvodnej dohody pre vás spracujeme 1-3 základné vizuálne koncepty značky. Tie budú vyplývať z úvodného briefingu a tiež z nášho rešeršu. Budeme sa sústrediť na to, aby boli koncepty odlišné ako tie vašej konkurencie a aby ste čo najviac zaujali cieľové skupiny. Definujeme farby, tvary, a ostatné základné informácie. Získate tak cenný náskok pred konkurenciou.

04. Návrh loga a vizuálnej identity

Tento krok je priamym výstupom predošlého kroku, a sústredí sa na vytvorenie zapamätateľnej vizuálnej identity, ktorá vychádza z konceptov z tretieho kroku. Súčasťou našej práce je tvorba loga a vizuálnej identity ako takej. Do tej patrí vytvorenie grafických elementov, ktoré sa budú so značkou používať, logotypu, logo elementu a ďalších prvkov. Samozrejmosťou je unikátnosť v každej časti tvorby.

05. Vytvorenie adaptácií

Moderná značka sa používa v nespočetnom množstve umiestnení. Vytvoríme preto pre vás rôzne adaptácie jej použitia a materiálov, ktoré z identity značky vyplývajú. Patria sem napr. hlavičkové papiere, vizitky alebo sociálne siete. Nezabúdame ani na fakt, že moderná značka nemôže byť ovplyvňovaná dizajn manuálmi, myslíme preto na jej vývoj v čase.

06. Branding alebo rebranding je úspešný

Nová značka je na svete a vy sa môžete tešiť z jej používanie a z práce s ňou. V tomto bode ju môžete predstaviť celému svetu a konkrétnym klientom alebo obchodným partnerom. Radi pomôžeme aj s kampaňou venovanou rebrandingu alebo brandingu a postaráme sa aj o tvorbu rôznych ďalších grafických propagačných materiálov.

Nechajte proces brandingu alebo rebrandingu na nás v Barney Studio. Vďaka nášmu rokmi pilovaného procesu sa dostanete medzi značky, ktorým záleží na tom, ako ich identita vyzerá a vaša značka tak zažiari.

Vyberte si z troch balíkov služieb identity značky. Po jeho výbere vám vypracujeme cenovú ponuku.

ZÁKLADNÝ BALÍK

Balík 1

Dizajn loga – 1 koncepčný návrh

Farebná paleta a elementy

Typografia

Brand Guidelines

Vizitky

BEŽNÝ BALÍK

Balík 2

Dizajn loga – 2 koncepčné návrhy

Farebná paleta a elementy

Typografia

Brand Guidelines

Vizitky

Dizajn tlačovín

Základný dizajn vizuálov na sociálne siete

ROZŠÍRENÝ BALÍK

Balík 3

Dizajn loga – 2 alebo 3 koncepčné návrhy

Brand Strategy

Farebná paleta a elementy

Typografia

Brand Guidelines

Dizajn tlačovín

Guideline dizajnu vizuálov na sociálne siete

Webdizajn

Ostatné marketingové materiály – polep vozidla, obchodu a iné

sk_SKSlovak