Vyhľadať
Close this search box.

Názov značky

Vymyslieť alebo vybrať meno vašej značke je podobne dôležité ako vyberať meno pre vaše dieťa. Zabezpečíme, že zákazníci vás okamžite rozpoznajú, a vy budete mať názov firmy / projektu, ktorý vám vydrží roky. Postaráme sa aj o vytvorenie atraktívneho príbehu vašej firmy.

Nech sa páči, pozrite si, ako prebieha tvorba názvu značky:

KROK 01

Spoznáme váš zmysel existencie

V prvom kroku dokonale spoznáme vašu firmu. Zistíme jej ciele, zmysel bytia a ďalšie detaily. Či už ide o produkt alebo službu, v názve odrazíme ich unikátne kvality, nech sú akékoľvek.

KROK 02

Kategorizácia a brainstorming

Vytvoríme niekoľko kategórií názvov (osobné, vymyslené a pod.), v rámci ktorých sa pustíme do vymýšľania konkrétnych mien. Úzko pracujeme s internetom, slovníkmi, v kníhkupectvách, knižniciach, ale aj veľa cestujeme.

KROK 03

Vytvoríme zoznam najlepších

Vytvorené koncepty názvov si prejdeme v rámci interného brainstormingu. Zadefinujeme si výber 5-10 najlepších názvov, ktoré, samozrejme, majú dostupnú doménu vhodnú na základe cieľov klienta.

KROK 04

Detektívna práca

V 4. kroku sa detailne pozeráme na významy daných názvov, čo znamenajú v zahraničí, či by niekde v budúcnosti nemohol nastať problém a skontrolujeme domény. Pozeráme sa na kultúrne implikácie a tiež register ochranných známok.

KROK 05

Prezentácia názvov

Nasleduje odovzdanie mien a ich prezentácia pred vami – naším klientom. Názvy vám odprezentujeme v peknej prezentácii, v minimalistickom fontovom prevedení bez akéhokoľvek špecifického brandingu.

KROK 06

Klientsky feedback a finálny názov

Po vašom feedbacku ho buď zapracujeme alebo, ak ste si názov rovno vybrali z už vytvorených, začneme pracovať na vizuálnej identite, ktorá bude korešpondovať s názvom.

Vybrať si ten správny názov je dôležitý proces a rozhodnutie, čomu úplne rozumieme. Počas tvorby názvu si treba nechať otvorenú myseľ, aby ste mali možnosť zistiť, čo na vašich zákazníkov bude najlepšie fungovať. Niekedy je to konzervativizmus, niekedy zase radikálna otvorenosť. Odovzdajte sa nám a dôverujte procesu namingu.

Vytvoríme tak spolu zapamätateľnú značku, ktorá bude reflektovať esenciu vášho projektu.

Naming and Storytelling
sk_SKSlovak