Vyhľadať
Close this search box.

Stratégia značky

Stratégia značky je absolútny základ, ktorý by mala mať každá ambiciózna firma. Aké sú vaše hodnoty? Na akých pilieroch stojí vaša značka? Ako by ste sa mali správať a komunikovať? V Barney Studio sa ponoríme práve do týchto otázok. Tým vytvoríme značku, ktorý bude účinne oslovovať vaše cieľové skupiny a bude sa odlišovať od konkurencie. Vďaka tomu jednoducho zarobíte pokojne aj o 20 %* tržieb viac než konkurenti.

*Štúdia od: https://www.marq.com

Stratégiu značky tvoríme takto:

01. Prieskum a postupné odhaľovanie detailov

Do detailu sa ponoríme do vašej značky, spoznáme vaše skutočné hodnoty, ciele, pohnútky a tiež misiu a víziu. Vďaka tomuto kroku budeme vedieť presne povedať, kto ste, kým sa stanete a prečo tu ste.

02. Definovanie esencie značky

Identifikujeme esenciu značky, vďaka čomu zadefinujeme vaše jadro, teda hodnoty, osobnosť a iné detaily, čím komunikačne zarezonujete s vašou cieľovou skupinou zákazníkov.

03.Vytvorenie príbehu

Na základe detailov od vás navrhneme pútavý príbeh vašej značky, ktorý bude komunikovať hodnoty a zaujme cieľové skupiny, čím medzi vami vytvoríme emocionálne spojenie.

04. Osobnosť značky a tone of voice

Zadefinujeme osobnosť vašej značky, jej komunikačný tón a štýl, čím zabezpečíme konzistenciu naprieč všetkými komunikačnými kanálmi.

05. Doplnenie vizuálnej identity

Ak je to vhodné, navrhneme aj úpravu vizuálnej identity vášho projektu tak, aby reflektovala zadefinované DNA značky. To sa týka vizuálu, typografie alebo ilustrácií.

06. Zážitok zo značky (Brand Experience)

Navrhneme holistický zážitok zo značky, teda súbežne sa pozrieme na brand identity, web, obalový dizajn a ďalšie prvky, ktoré patria k vášmu projektu, a navrhneme konzistentný zážitok.

07. Guidelines značky

Vytvoríme detailný manuál (Brand Book) značky, v ktorom uvedieme všetky detaily, navrhnuté v predošlých bodoch. Je to napríklad tone of voice, hodnoty značky, osobnosť značky a iné.

08. Evolúcia značky a adaptácie

Ak sa dohodneme na dlhodobej spolupráci, budeme vašu značku monitorovať a zabezpečovať, že komunikuje tak, ako má. Komunikáciu budeme tiež aktualizovať podľa vyvíjajúceho sa trhu.

sk_SKSlovak