Akular

AKULAR is a global project, originating in Slovakia – an Augmented Reality (AR) focused startup. A software solution – the AKULAR app is applicable anywhere in the world – within architecture, development industry or smaller development companies.

Globálny projekt AKULAR má veľké ambície a preto na ich splnenie potrebovali aj kvalitný branding, na ktorého základe postavia značku v USA. Cieľom brandingu a dizajnu webu bolo ukázať ambície projektu a taktiež ich prepojiť s témou architektúry tak, aby branding aj web toto spojenie priamo odrážal. Zároveň bolo úlohou vytvoriť výrazný a zapamätateľný dizajn, ktorý osloví náročnú cieľovú skupinu architektov a developerov.

Logo

 

Pri logu sme mysleli na jeho jednoduchú použiteľnosť v rôznych kútoch sveta a na jasné vyjadrenie jeho príslušnosti do sveta architektúry. Preto je aj branding „stavbou“, dielom.

Web

 

K webu sme pristúpili v súlade s brandingom, preto sme ho spracovali moderne a s dôrazom na UX analýzu. Samozrejmosťou je, ako pri každom našom projekte, využitie dátového dizajnu (dizajn vytvorený na základe toho, čo ním chceme dosiahnuť).

Našou cieľovou skupinou boli na dizajn náročné profesie, ako developeri alebo architekti, ale aj na čas nároční investori. Tí chcú zväčša projekt vidieť zhmotnený čím skôr, majú radi moderný prístup, nové technológie a nadčasové riešenia.